Tirdzniecības vietu izskats būs jāsaskaņo ar pašvaldību
INESE ZONE

Situācija, kurā Krustpils zaļajā tirdziņā ātro uzkodu busiņš līdz marta beigām bija novietots tā, ka aizsedza vides objektu «Labklājība», mudinājusi pašvaldību ķerties pie grozījumiem Jēkabpils novada domes 2022. gada 27. janvāra «Saistošajos  noteikumos par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta tirdzniecība publiskās vietās Jēkabpils novadā». Grozījumi paredzētu tirdz­­niecības vietu saskaņošanu ar pilsētas mākslinieku un citiem speciālistiem. 
      Deputātu diskusija raisījās par to, vai tad būs jā­sa­­skaņo arī vienas dienas tirdzniecībai paredzētas teltis vai tirdzniecībai pielāgota autotransporta noformējums? Deputāts  Aigars Ni­tišs sacīja, ka ir pašvaldības, kas pieprasa, lai tirdzniecības teltis visiem tirgotājiem būtu vienā krāsā. To visu darot ar domu par kopīgu pievilcīgu vizuālo tēlu. Jēkabpilī jau esot vairākas sakoptas tirdzniecībai piemērotas  vietas, kur tad arī tirdzniecības vietu kopskatam jābūt labam. Regla­mentēt to visu vajagot. Tāpat arī par treileriem: ja nebūs nosacījumu, uz Jē­kabpili brauks ar sliktāko, ja būs, ieradīsies ar vizuāli pievilcīgāko. Deputāts Kaspars Štolnieks pauda bažas, ka pārāk stingri nosacījumi samazinās to cilvēku skaitu, kas gribētu tirgoties Jēkab­pilī. Tirgotāji uz Jēkabpili jau tā esot ar vilkšanu jāvelk. Viņa paziņu lokā esot metālkalējs, un, amatnieku ieskatā, Jēkabpils nav laba vieta tirdzniecībai, jo cilvēku pirkt­spēja ir ļoti zema. Jau tā cilvēkus nākoties pierunāt dalībai lielākos tirgos. Ja būs stingrāki no­sacījumi, viņi vispār nebrauks. Komitejas vadītājs Ainars Vasilis arī vaicāja, vai, noteikumu iz­pratnē, tagad būs tā, ka lauksaimniekam, kas vēlas no automašīnas tirgot kartupeļus, arī  būs tas viss jānofotografē un jāsūta saskaņot ar mākslinieku? A. Nitišs rosināja, ka uz vienas dienas tirdzniecību to nevajag attiecināt, bet, ja tirgo vairākas dienas, lai saskaņo. Arī infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ainārs Skromāns bija par to, ka vienas dienas tirdzniecībai nekādu saskaņojumu nevajag. Pamatā šie tirgotāji atbraucot, tirgojoties līdz pulksten 12.00 un tad aizbrauc. Ja viņiem būs ierobežojumi, uz Jēkabpili neviens nebrauks.
     Komitejas locekļi secināja, ka nosacījumi jāizvirza tiem, kas tirgojas vairākas dienas, un arī stacionāriem treileriem vai busiņiem, kas ilgstoši stāv vienā vietā un tirgo uzkožamos vai citu produkciju. Tāpat svarīgs tad būtu ne tikai mākslinieka, bet arī inženieru viedoklis, jo tirdzniecības vietām nereti vajag elektrības pieslēgumu, jārisina citi jautājumi. Izskanēja jautājums, vai nevajag noteikt, par kādiem pārkāpumiem tirgotājam var atņemt izsniegto tirdzniecības atļauju? Spe­ciālisti skaidroja, ka to jau regulē ielu tirdzniecības noteikumi.    
    Noteikumu grozījumi ir tapšanas stadijā, par rezultātu sīkāk informēsim, kad tos apstiprinās. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (10)

 1. Ačulis
  Ačulis
  pirms 2 mēnešiem

  Tad jau nosakām visu krāsot drūmi pelēkā krāsā un miers. Un vēl ar košiem apģērbiem arī aizliedzam staigāt - nesaskanēs ar pelēko pilsētas auru! Absurds kaut kāds. Teltīm un tirdzniecības treileriem uzņēmēji košus noformējumus izvēlas, lai tieši izceltos no pilsētvides un piesaistītu cilvēku, viņa uzmanību. Kā jau ierasts šajā pilsētā - darām visu no otra gala vai ne ar to galu sākam.

  Atbildēt
 2. Bebrs
  Bebrs
  pirms 2 mēnešiem

  Ja jau ķeras klāt busiņiem un piekabēm, tad pie reizes varētu pašvaldība savam autoparkam pieķerties klāt! Kur pazuda Jēkabpils uzlīmes no mašīnām? Kāpēc jaunajie auto netiek marķēti?

  Atbildēt
 3. Hmmmm
  Hmmmm
  pirms 2 mēnešiem

  Vai tad Jēkabpilī ir pilsētas māksliniece!? Tas gan ir liels pārsteigums, skatoties pēc pēdējo gadu noformējumiem svētkos.

  Atbildēt
 4. ciniķis
  ciniķis
  pirms 2 mēnešiem

  Kad beidzot tiks aizvākta tās lūžņu čupa no skvēra blakus "Atpūtai"? Kurš toreiz izdomāja, ka izjaukta apaļā krāsns un drāšu gabali nosaucami par Balto krāci?

  Atbildēt
 5. To ciniķim
  To ciniķim
  pirms 1 mēneša

  Kas tur ko brīnīties,ja pat kaut kādi būri nosaukti par sudraba ābeli.

  Atbildēt
 6. hihi
  hihi
  pirms 1 mēneša

  Vēl jau ir kur censties-uz domes ēkas derētu kāds brektes murālis

  Atbildēt
 7. nesaprotu
  nesaprotu
  pirms 1 mēneša

  Kāds ereģēts daikts uz fasādes, jo ēkas iekšienē daiktu jau tā papilnam.

 8. Saimniece
  Saimniece
  pirms 1 mēneša

  Iznīcina,ierobežo mazos uzņēmējus. Tad lai pašvaldība sakopj SAVUS īpašumus,neveido kūlu,un tad kad PATI pašvalsība būs tīra un sakopta,tikai tad var izvirzīt nosacījumus citiem!

  Atbildēt
 9. prusaks
  prusaks
  pirms 1 mēneša

  Apskatīšu tur visu uz vietas un tad pateikšu ko domāju. Tikmēr kāds varētu pateikt, kur lai nopērku sēšanai pāris šauvas cukurzirņus, nekur bodēs neredzēju.

  Atbildēt
 10. po
  po
  pirms 1 mēneša

  Un ja katra pašvaldība izvirzīs telšu krāsu prasības, tad var gadīties ka uzņēmējiem vajadzēs iegādāties piecas teltis

  Atbildēt

Pievienot komentāru