Tvaika ielai veidos segumu no frēzētā asfalta
INESE ZONE

BD jau informēja par Ābeļu ciema iedzīvotāju vēršanos Jēkabpils novada pašvaldībā ar iesniegumiem, iebilstot pret, viņuprāt, nelikumīgo Tvaika ielas atjaunošanas projektu, kas, iedzīvotāju ieskatā, ielu pārvērš par dambi. Cilvēki baidās, ka plūdu gadījumā ielas uzbērums ar bentonītmāla paklāju aizturēs ūdeni Ābeļu ciema teritorijā un viņu īpašumiem tiks nodarīti postījumi. 
    Pašvaldība informēja, ka ir sazinājusies ar kompetentām iestādēm, lai noskaidrotu, vai iedzīvotāju iebildumi ir pamatoti, un līdz atbilžu saņemšanai darbi Tvaika ielā netiks uzsākti. Taču BD ir saņēmusi informāciju, ka notiek darbības ar smago tehniku un uz Tvaika ielu tiek vests frēzēts asfalts un tur bērts kaudzēs. Vai tas nozīmējot, ka ielas būvdarbi ir uzsākti?
      Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks at-tīstības jautājumos Kārlis Stars informē, ka plānotie būvdarbi nav sākti. Pašval­dība joprojām gaidot Būvniecības valsts kontroles biroja un Ekonomikas ministrijas Būvniecības departamenta atzinumu. Taču, tā kā šis process var ievilkties, no-lemts sakārtot divus Tvaika ielas krustojumus un segumu tā, lai pa to varētu braukt ar vieglo automašīnu. Šobrīd, izmantojot paš­valdībai piešķirto finansējumu plūdu seku novēršanai, tiek remontētas pilsētas ielas, ko skāra plūdi, arī Bebru ielas posms un Mežrūpnieku iela, un nolemts ar šajās ielās nofrēzēto asfaltu veidot Tvaika ielas segumu. K. Stars piebilda, ka Ābeļu ciema iedzīvotājiem tiekoties ar domes vadību, viņi aicinājuši paš­valdību sakārtot ceļu, lai pa to var braukt. 
     BD vaicāja, vai pastāv risks, ka, šogad neuzsākot Tvaika ielas plānoto atjaunošanu, plūdu seku novēršanai paredzētais finansējums nākamgad vairs nebūs pieejams? Tādā gadījumā nav skaidrs, kad un par kādiem līdzekļiem varēs veikt kādus ielas atjaunošanas darbus, jo tad šim nolūkam varēs izmantot tikai pašvaldības budžeta finansējumu. K. Stars sacīja, ka, jā, tā dēvētā plūdu nauda ir izmantojama tikai šogad, un nākamgad tā vairs nav pieejama.
      Jēkabpils novada Attīs­tības pārvaldes vadītājs Ilmārs Luksts stāsta, ka frēzēto asfaltu izmantos ti-kai tajā Tvaika ielas posmā, kur janvāra plūdu laikā bija izveidots dambējums, pa­augstinot ielas līmeni. Ielu pēc tam varēs izmantot, pārvietojoties ar vieglo au-tomašīnu, bet smagajam transportam tā joprojām būs slēgta. Ābeļu ciema iedzīvotāji, tiekoties ar domes vadību, gan pieprasīja, lai šo improvizēto uzbērumu nojauc un ielu atjauno iepriekšējā līmenī. I. Luksts sacīja, ka šobrīd ir riskanti to darīt, jo nav izslēgts, ka var atkal būt plūdi. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (18)

 1. Tvaika iela
  Tvaika iela
  pirms 1 mēneša

  Ko tad asfaltu neklāj? Kāpēc ekonomē, a? Vai Ragaiņa un viņu vietnieku cara cienīgās algas gadījumā nav kaitniecība attiecībā uz parejiem pašvaldības darbiniekiem? Kāpēc šiem ļautiņiem ir tik treknas algas, a? Kur ir taisnība?

  Atbildēt
 2. Fakts
  Fakts
  pirms 1 mēneša

  Visi ragulopi ir badīgi

  Atbildēt
 3. Ku ku!
  Ku ku!
  pirms 1 mēneša

  Kas Luksts par tādu lēmēju ibio! Krustpils novada tik skatījās paberzam mutē, pašam galvas kaut ko izdomāt nebija! Tagad pilsētā tik imitē darbu!

  Atbildēt
 4. Lasītājs
  Lasītājs
  pirms 1 mēneša

  Sāksim ar to, ka šī iela patreiz ir bīstama auto braucējiem, izveidots papildu uzbērums uz būvgružiem un smilšu maisiem, ja ir jasamainās ar pretīm braucošu transportu, jāpārkārtojas maksimāli tuvu uzbēruma malai kura reāli var sākt brukt un tas ir tikai laika jautājums, kad kāds ieslīdēs tajā dziļajā grāvī kuru var pielīdzināt kraujai.Iedomājieties kas tur darīsies ziemā! Un kurš no pašvaldības ierēdņiem uzņemsies atbildību ,ja kas tāds notiks? Kā arī, pie neoficiālās tikšanās ar iedzīvotājiem tika pieprasīts novākt šo improvizēto dambi nevis pacelt to līdz tādam līmenim kā tas bij ieplānots ar projektu kurš patreiz ir apturēts. Tas kādēļ tas vis patreiz izdarīts ir vairāk kā skaidrs SIA"Ošukalna" drošība ir svarīgāka ,kā vesela ciemata. Kā var veidot šādu parodiju uz ielas bez jebkāda ietekmes uz vidi izvērtējuma? Pēdējo mēnešu notikumu reāli ir likuši aizdomāties par pašvaldības loģisko spriestspēju un darbību kā tādu. Būvprojektu un iepirkumu izstrādā un realizē slepenībā. Atbildi par to kurš parakstījis būvprojektu nespēj sniegt. Uz jautājumu kurš nesīs atbildību, ja jaunu plūdu gadījumā Ābeļu ciemata iedzīvotāju mājas būs zem ūdens, pateicoties šim improvizētajam dambim, nespēj sniegt atbildi. Pasvaldības sēdes laikā kas notika 28.09.2023. K.Stars atļaujas kurināt sabiedrisko naidu ar izteikumiem, ka Ābeļu ciema iedzīvotājiem ir pilnīgi vienalga kas notiks ar pilsētu, jo nepiekrīt dambja pagarinājuma variantiem, kaut iedzīvotāji reāli informēja, ka nevar izvēlēties nevienu no pagarinājuma variantiem, kāmēr nav saņēmuši ietekmes uz vidi atzinumu kurš ir izveidots tieši par Ābeļu ciemu. Nekompetence, ētikas normu, egoisms un līdzekļu izšķērdešana, tas ir tas kas raksturo Jēkabpils pašvaldību.

  Atbildēt
 5. Zaraza blet
  Zaraza blet
  pirms 1 mēneša

  Nagainis ekonomē un taupa uz iedzīvotāju rēķina! Pašam maks pušu plīst no banknotēm!

 6. Bambino
  Bambino
  pirms 1 mēneša

  Vairs jau neplīst, jo aizgājusī sieva savāca piķi.

 7. kaut kā tā
  kaut kā tā
  pirms 1 mēneša

  Visas ielas ir šausmīgā stāvoklī, kā cūku rakumi, pilsēta skaitās! Tagad dubļu laikā Tvaika ielu nevis labo, bet cūko! Apģērbu, apavu veikalos nekā jēdzīga nopirkt nevar, pārdevēji sēž dīkā un bola acis, ražošanas principā arī nav, savēlētie deputāti sēž uz pašvaldības pasūtījumiem, no kuriem nauda kabatās plūst kā pa reni, paralēli būvē mājas sev un bērniem! Citi savukārt pārdevušies par augstiem amatiem! Ja viņi zinātu, kāds ragainais ir īstenībā un , ja vēl turētos pie sava godaprāta, tad tronī droši vien sēdētu cits cilvēks, kurš uzklausītu iedzīvotājus, meklētu risinājumus! Vēl daļa deputātu sēž un klusē! Visiem viss ir pie d,,, , galvenais ir nauda, nauda un vēlreiz nauda! Ābeļi turaties! Neļaujiet sev kāpt uz galvas! Aizstāviet savas intereses! Ošukalns varbūt ir lielākais nodokļu maksātājs pilsētā, bet iedzīvotājiem tas nav autoritāte, piedevām nav dzirdēts arī neviens pozitīvs vārds! Lai Ošukalns pārvācas uz lauku teritorijām piepilsētā un būs drošībā no applūšanas!

  Atbildēt
 8. Gisla
  Gisla
  pirms 1 mēneša

  Brauču šonedēļ caur Līvāniem ap 1 naktī, ielu apgaismojums uz maksimumu. Kāpēc mazie Līvāni neekonomē uz apgaismojuma, ber reģionālā Jēkabpils ekonomē?

  Atbildēt
 9. Parazīti!
  Parazīti!
  pirms 1 mēneša

  Tāpēc, ka resnajam galam jpilī lielās algas vajag maksāt! Visi labumi viņiem uz iedzīvotāju rēķina un drošības!

 10. no Ābeļiem
  no Ābeļiem
  pirms 1 mēneša

  Vakar izbraucu pa Tvaika ielu, ir labi un būs vēl labāk. Nezinu ko kurš te grib, cik zinu, tad lielākie protestētāji ir tie kuriem tur nekad nav jābrauc pa Tvaika ielu.

  Atbildēt
 11. Lasītājs
  Lasītājs
  pirms 1 mēneša

  Paskatīsimies ko teiksiet kad būs ziema un pamatīga sniega kārta. Braucot pa Tvaika ielu, iesaku apstāties un izkāpt no auto, apskatīt ielas malu kur spēcīgāk izspiežot ar kāju vis grimst un drūp nost. Laika jautājums kad nāksies kādu auto vilkt laukā no tā grāvja kurš ir gar malām.

 12. Kā tad
  Kā tad
  pirms 1 mēneša

  Tu neesi no Ābeļiem. Tu esi kārnais, mūžam izsalkušais galvā traumētais vepris.

 13. riktīga parodija
  riktīga parodija
  pirms 1 mēneša

  pūkainīša medaļa! )))))))))) varonis! )))))))))

  Atbildēt
 14. tagad
  tagad
  pirms 1 mēneša

  Jābraukā cik iespējams tikai pa Tvaika ielu lai sablīvējas līdz salam. Ar nepatikas izrādīšanu nekas nebūs līdzēts.

  Atbildēt
 15. nu nu
  nu nu
  pirms 1 mēneša

  Tos idiotus , iedzīvotāju dirsinātājus iespundet Tvaika ielā Rigā!

 16. prusaks
  prusaks
  pirms 1 mēneša

  to nu nu, sen esmu domājis, ka arī mums uz Tvaika ielas vajadzētu uzcelt Rīgas Tvaika ielas filiāli, nu vismaz dispanseri, tad nebūtu vienmēr jāprecizē, kad domāta Rīgas Tvaicene.

 17. Auns
  Auns
  pirms 1 mēneša

  bēēēēēēēēēēēēēēēēēēē...

  Atbildēt

Pievienot komentāru