Uz Gruziju pēc jaunām sadarbības saiknēm
Betija Rubina, sabiedrisko attiecību speciāliste

2023. gada nogalē bied­rības «Lauku partnerība Sēlija» pārstāvji devās mācību vizītē uz Gruziju. Mācību brauciens tika organizēts sadarbībā ar vienu no biedrības ārzemju partneriem «LAG Tskal-tubo». Pieredzes vizīte norisinājās no 8. līdz 12. decembrim, un braucienā devās septiņi biedrības dalībnieki. 
     Pasākums aizsākās, tiekoties ar sadarbības partneriem, šīs organizācijas valdi, kuras sastāvā ir vietējie uzņēmēji un biedrības, kā arī tika vadītas sarunas ar Ckaltubo pilsētas pašvaldību. Kopā tika diskutēts par turpmāko sadarbību plānotajos projektos un kopējās attīstības iespējām. 
     Mācību brauciena programma bija veidota tā, lai iepazītu Ckaltubo teritoriju. Tas ir balneoloģisks kūrorts, un  tas nozīmē, ka šī teritorija ir ārstniecisko minerāl­ūdeņu veidošanās vieta.  Pateicoties šo ūdeņu fizikāli ķīmiskajām īpašībām, tos izmanto dažādu slimību ārstēšanā un profilaksē. 1920. gadā  šajā pilsētiņā tika uzsākta pirmo balneoloģisko sanatoriju un spa būvniecība. Mācību vizītes laikā dalībniekiem bija iespēja ne tikai apskatīt veco sanatoriju ēkas, bet arī apmeklēt un saņemt ārst­nieciskā minerālūdens procedūru kādā no spa. 
    Pieredzes apmaiņas braucienā tika apskatīti vairāki «LAG Tskaltubo» atbalstītie projekti. Tā kā Ckal­tubo ir lauku teritorijas pilsēta un tās galvenā ekonomikas joma ir tūrisms, viena no vietējās attīstības stratēģiskajām prioritātēm ir atbalstīt jaunus un inovatīvus tūrisma veicinošus produktus un pakalpojumus. «LAG Tskaltubo» atbalstīja vienu no inovatīvākajiem projektiem – Tetra Cave (Tetra ala), kas piedāvā speleoterapijas, vīna uzglabāšanas un degustācijas pakalpojumus. Speleoterapija ir alternatīvās medicīnas elpošanas terapija, kas ietver elpošanu alā. Tika apskatīti arī citi «LAG Tskaltubo» atbalstītie projekti – dabīga un daudzveidīga bišu me­dus ražotne, vīna un alus ražotne un Gruzijā slavena rakstnieka Otias Iosedani muzejs. 
    Vizītes laikā varēja  izjust gruzīnu viesmīlību un nobaudīt gruzīnu virtuves krāšņumu un daudzveidību. Dalībnieki atzina, ka pēc vizītes ir iemīlējuši vienu no Gruzijas izcilākajiem meistardarbiem – hačapuri. Tas ir pīrāgs ar bagātīgu siera pildījumu, kura sastāvs  un forma atšķiras katrā Gruzi­jas reģionā. 
    Mācību brauciena laikā biedrība «Lauku partnerība Sēlija» stiprināja sadarbību ar «LAG Tskaltubo» un ieguva jaunus kontaktus Ckal­tubo teritorijā. Biedrības «Lauku partnerība Sēlija» valdes un administrācijas locekļi ieguva jaunas zināšanas par tūrismu veicinošiem produktiem un pakalpojumiem. 
Mācību vizīte tika organizēta biedrības «Lauku partnerība Sēlija» sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas «Lauki – vide, kur vērts dzīvot 2014.–2020» ietvaros. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (13)

 1. Goga
  Goga
  pirms 5 mēnešiem

  Plezīra braucieni bez atdeves. Tusiņš braucējiem

  Atbildēt
 2. Fredis
  Fredis
  pirms 5 mēnešiem

  Jā, Gruzijas konjakiem un vīniem nav ne vainas.

  Atbildēt
 3. Murmuls
  Murmuls
  pirms 5 mēnešiem

  Un vēl čača... protams visi šie braucieni ir legāls veids atsevišķām sabiedrības grupām atpūsties par nodokļu maksātāju naudu

 4. bezpreģels!
  bezpreģels!
  pirms 5 mēnešiem

  Dauzās riņķī par budžeta naudu! Kad vienreiz šitā naudas trallināšana beigsies, a??? Uztaisījuši kaut kādu bezjēdzīgu grupējumu un slauc tik novadam naudu! Izturams vairs nav! Tik bezatbildīgi novads svaidās ar naudu !

  Atbildēt
 5. zinātājs
  zinātājs
  pirms 5 mēnešiem

  Pieredzi gūst strādājot, nevis dauzoties apkārt pa citām valstīm uz nodokļu maksātāju rēķina. Pats savulaik esmu piedalījies šādos braucienos un varu pateikt, ka atdeve no tādiem ir ļoti niecīga. Sava veida atpūtas brauciens atsevišķām personām, ekskursija...

  Atbildēt
 6. Eh
  Eh
  pirms 5 mēnešiem

  Tās ir šausmas, kas te notiek. Kamēr paši neprasīsim šo tirlināšanu izbeigt, viņi nesapratīs. Jo naudas bezjēdzīga tērēšana notiek valsts līmenī. Un nav jau sodīti ne Pauļuts, ne Kariņš ne kāds cits

  Atbildēt
 7. no laukiem
  no laukiem
  pirms 5 mēnešiem

  Pazīstu daļu no braucējiem un priecājos,ka lauku cilvēki no ikdienas darbiem ir varējuši atvilkt elpu un paskatīties kā dzīvo cilvēki citā valstī,nodibināt kontaktus un atvest kādas idejas. Novads gan tur nav ieguldījis ne santīmu, variet necepties,bet Eiropas nauda tieši tādiem mērķiem ir paredzēta.

  Atbildēt
 8. he
  he
  pirms 5 mēnešiem

  Tā taču zināmā skaudība vulgaris.

 9. goga
  goga
  pirms 5 mēnešiem

  Kas ir tā seksīgā blondīne? Ceturtā no kreisās

  Atbildēt
 10. es zinu
  es zinu
  pirms 5 mēnešiem

  Pat neceri !

 11. Pacients no psihenes
  Pacients no psihenes
  pirms 5 mēnešiem

  Gan jau ka gruzīniete.

 12. goga
  goga
  pirms 5 mēnešiem

  Man šķiet, ka es viņu ļubeju

 13. tikai
  tikai
  pirms 5 mēnešiem

  Meklē vien sev citu savas pirmatnējās iekāres objektu.DDD

Pievienot komentāru