Uzsākti pirmie atmežošanas darbi Sēlijas militārā poligona izveidei
AM Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļa

Atbilstoši militārā poligona «Sēlija» attīstības plāna pirmās kārtas izpildes grafikam, valstij piederošajās teritorijās uzsākti pirmie atmežošanas darbi 450 hektāru platībā. 
     Līgums par meža platību atmežošanu noslēgts ar AS «Latvijas valsts meži, kas darbus veic saskaņā Meža likumu, tam saistošajiem Ministru kabineta noteikumiem, kā arī Valsts meža dienesta sniegtajiem apliecinājumiem. Līdzās atmežošanai militārajam poligonam paredzētajās teritorijās «Latvijas valsts meži» veic arī uzturēšanas darbus citās blakus esošajās valsts mežu platībās atbilstoši uzņēmuma apsaimniekošanas plāniem.
    Jau ziņots, ka 2023. gada 22. jūnijā Saeima pieņēma Militārā poligona «Sēlija» izveides likumu, nosakot tā atrašanos Jē­kabpils un Aizkraukles novadu teritorijās, kā arī piešķirot tam nacionālo interešu objekta statusu. Poligona attīstība 25 605 hektāru platībā tiek plānota tā, lai maksimāli neskartu privātīpašnieku tiesības un iedzīvotāju kustības brīvību, un lielākā daļa poligona ir plānota mežu īpašumos.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 3 nedēļām

  Nepareizi un galīgi aplam. Pie mums iespējamā karadarbība arī var notikt mežos, mums nav desmitiem kilometriem garas un platas stepes. Tātad mežos arī jāveic apmācība. Dienēju vēl padarmijā un redzēju, ka, piemēram, Alpu strēlnieku divīziju, kas paredzēta kara darbībai kalnos, netrenēja darbībai mežos vai stepē.

  Atbildēt
 2. prusakam
  prusakam
  pirms 3 nedēļām

  It kā pareizi saki, bet Ādaži diemžēl ir jau pilns. Bet ieradīsies vēl sabiedrotie. Tāpēc gribot/negribot nākas šādi rīkoties, lai veidotu jaunu bāzes vietu. Tā tas notiek arī kaimiņos.

 3. ciniķis
  ciniķis
  pirms 3 nedēļām

  Kur paliks koki? Ošukalnā?

  Atbildēt
 4. ???
  ???
  pirms 3 nedēļām

  Kas šie ir kā īlens tavā treknajā pakaļā? Ja nopieni. Kaut kā nav dzirdēts, ka «Latvijas valsts meži" kuram katram pāķim dāvinātu kokus...

Pievienot komentāru