Vai naudas aizdevums ir Tev piemērots risinājums? - 5 Faktori, kas jāņem vērā
Apmaksāts raksts

Situācijās, kad nepieciešams veikt kādu steidzamu un/vai lielu pirkumu, taču ar personīgajām finansēm nepietiek, var palīdzēt tāds finanšu pakalpojums kā naudas aizdevums. 
Naudas aizdevums ir vienkāršākais un ātrākais, taču ne vienmēr izdevīgākais risinājums - lai aizdevums neradītu pārāk lielu slogu uz personīgo budžetu un nerastos problēmas ar tā atmaksu, vajadzētu aizņemties atbildīgi, ļoti rūpīgi izvērtējot savas iespējas un situāciju. 
Aizņemties mūsdienās iespējams internetā, pāris minūšu laikā, taču atmaksāt naudu var nākties vairāku gadu garumā. 
Plānojat izmantot tādu finanšu pakalpojumu kā aizdevums? Tad turpiniet lasīt šo rakstu, lai zinātu, kas jāņem vērā, lai saprastu, vai naudas aizdevums ir Jums piemērots risinājums!
 
5 svarīgi faktori, kas jāņem vērā, izvēloties naudas aizdevumu
 
1. Iemesls, kādēļ nauda nepieciešama
 
    Vienmēr jāpatur prātā, ka kredīts ir ļoti atbildīgs un nopietns solis, un ikviens kredīts ir risinājums, kas ir paredzēts nopietniem mērķiem, kad cita risinājuma nav, tādēļ sākumā vajadzētu rūpīgi izvērtēt iemeslu, kādēļ nauda nepieciešama. Kad apdomājat izmantot tādu iespēju kā naudas aizdevums, uzdodiet sev sekojošus jautājumus:
    Vai nav citu iespēju, kā iegūt nepieciešamo summu?
    Vai tēriņi, kam paredzēts aizdevums, var gaidīt?
     Ja atbilde uz kādu no šiem jautājumiem ir ''jā'', tad vēlreiz rūpīgi apdomājiet aizdevuma nepieciešamību! Aizdevumam dzīves kvalitāte būtu jāuzlabo nevis pretēji, taču vienmēr pastāv zināms risks, tādēļ aizdevuma nepieciešamība jāapdomā vairākkārt. 
 
2. Finansiālās iespējas
 
    Pirms ķeraties klāt aizdevuma pieteikuma pildīšanai, vajadzētu saprast savu finansiālo situāciju un savas finansiālās iespējas jeb to, vai Jums vispār ir liekas finanses, ko regulāri veltīt kredītmaksājumu segšanai. 
    Pirmkārt, apskatiet interneta datubāzēs pieejamo informāciju par savu kredītvēsturi - tā ir pozitīva vai negatīva? Ja tā ir negatīva, tad rēķinieties, ka aizdevums, visticamāk, tiks atteikts vai aizdevumam būs neizdevīgāki nosacījumi kā tad, ja kredītvēsture ir pozitīva. 
    Otrkārt, salīdziniet visus savus ienākumus ar visiem saviem izdevumiem - cik Jums paliek pāri pēc visu tēriņu segšanas? Lai saprastu situāciju, apskatiet visus savus ienākumus un izdevumus aptuveni 3-4 mēnešu garumā. 
    Svarīgi - kredīta ikmēneša maksājumam nevajadzētu pārsniegt 20% no visiem ienākumiem. Ja Jums ir kaut mazākās šaubas par godprātīgu aizdevuma atmaksu, neriskējiet!
 
3. Aizdevuma apjoms
 
    Pat, ja Jūsu ienākumi ir ļoti labi un varat aizņemties lielu summu, vajadzības gadījumā aizņemieties atbildīgi - tikai tādu naudas summu, kāda Jums nepieciešama. Jāņem vērā, ka kredīta kopējā atmaksājamā summa ir ne tikai pamatsumma, bet arī procentu likme, tādēļ, ja aizņemsieties vairāk nekā Jums nepieciešams, tad ievērojami pārmaksāsiet. Turklāt, aizņemoties vairāk, pastāv augstāks risks, ka radīsies grūtības ar aizdevuma atmaksu, tādējādi pastāv risks sabojāt kredītvēsturi, kas ietekmē finansiālās iespējas nākotnē. 
   Ja plānojat izmantot ilgtermiņa aizdevumu, piemēram, tādu iespēju kā patēriņa kredīts, taču nezināt precīzu summu, cik Jums būs nepieciešams, centieties veikt aprēķinus! Protams, ne vienmēr iespējams noteikt precīzu nepieciešamo summas apjomu, taču tādā veidā varēsiet nojaust kopējās izmaksas. 
 
4. Naudas saņemšanas un atmaksas nosacījumi 
 
    Pirms izvēlaties konkrētu piedāvājumu un noslēdzat līgumu, salīdziniet dažādu aizdevēju piedāvājumus, t.sk. procentu likmes (īpaši GPL), atmaksas termiņu, kopējās kredīta izmaksas, kā arī naudas saņemšanas un atmaksas nosacījumus! 
    Lai gan daudzos gadījumos nosacījumi pie dažādiem aizdevējiem būs vienādi, piemēram, aizdevumu visbiežāk izsniedz cilvēkiem vecumā no 21 gada, taču jāņem vērā, ka pie dažādiem aizdevējiem viens un tas pats kredīta veids var tikt izsniegts arī ar atšķirīgiem nosacījumiem, tādēļ rūpīgi izpētiet gan visu aizdevēja mājaslapā pieejamo informāciju, gan izlasiet aizdevuma līgumu! Vajadzības gadījumā nebaidieties sazināties ar aizdevēju personīgi, lai noskaidrotu visu sev interesējošo informāciju.
    Attiecībā uz izvēlēto aizdevēju un aizdevuma veidu, var būt dažādas papildu izmaksas, piemēram, komisijas maksa par aizdevuma noformēšanu; maksa par līguma izmaiņām; Euribor procentu likmes izmaiņas u.c. Lai aizdevuma atmaksas procesā nerastos nepatīkami pārsteigumi, jau uzreiz jārēķinās, ka ikmēneša maksājums var augt, tādēļ nevajadzētu pieļaut situāciju, ka ikmēneša maksājumam tiek veltīti visi brīvie naudas līdzekļi. Pirms aizņemšanās vajadzētu noskaidrot visas iespējamās papildu izmaksas. 
 
5. Aizdevēja reputācija
 
     Veiksmīga aizdevuma atmaksa galvenokārt atkarīga no diviem faktoriem - aizņēmēja un aizdevēja. Tieši tādēļ, pirms aizņematies, vajadzētu rupīgi izvērtēt gan savas iespējas, gan izvēlēto aizdevēju, apskatot par to pieejamās atsauksmes. Lieliski, ja par konkrēto aizdevēju var pastāstīt kāds paziņa, kas izmantojusi konkrētā aizdevēja pakakpojumus, taču mūsdienās internetā pieejami daudz un dažādi avoti, kur apskatīt atsauksmes par aizdevējiem - domubiedru grupas; google meklētājs; aizdevēja mājaslapa u.c. Tomēr tajā pašā laikā esiet ļoti kritisks un nepaļaujieties vien uz pieejamajām atsauksmēm, jo tās var būt publicējuši paši aizdevēji, lai slavētu savus pakalpojumus vai arī konkurenti, lai nomelnotu citus aizdevējus. 
 
   Aizņemies atbildīgi! Lai arī cik steidzami būtu nepieciešami naudas līdzekļi, pirms līguma parakstīšanas uz brīdi apstājieties un veltiet brīdi, lai izvērtētu visus augstāk minētos faktorus. Vissvarīgāk ir izvērtēt savas finansiālās iespējas, taču tikpat svarīgi ir iedziļināties aizdevēja piedāvājumā un nosacījumos.
Ja tomēr kādu iemeslu dēļ radušās grūtības kredītu atmaksāt, nekādā gadījumā neignorējiet aizdevēju, bet izrādiet iniciatīvu, komunicējiet un centieties nonākt pie abpusēji apmierinoša risinājuma - iespējams, var noderēt tāds risinājums kā piemēram kredītu apvienošana online vai arī pārkreditācija. Lai izdodas pieņemt gudrus finanšu lēmumus!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru