Variešu sākumskolas vecāku vairākums un personāls nevēlas apvienošanu ar Krustpils pamatskolu
INESE ZONE

Variešu sākumskolas audzēkņu vecāku pārstāvji 6. aprīlī Variešu sākumskolas telpās bija uzaicinājuši vietējo plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, lai informētu par savu viedokli skolas apvienošanas jautājumos. Jēkabpils novada Izglītības pārvaldes un pašvaldības speciālisti un vadība ir izstrādājuši bijušā Krustpils novada skolu apvienošanas projektu, kas paredz Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolu (no nākamā mācību gada darbosies kā pamatskola), Mežāres un Vīpes pamatskolu  apvienot ar Sūnu pamatskolu, bet Variešu sākumskolu – ar Krustpils pamatskolu. Pret šo ieceri iebilst gan skolas kolektīvs, gan vecāki, jo viņi vēlas apvienošanos ar Sūnu pamatskolu, ar ko šobrīd sadarbojas, un iestādēm ir vie­­na direktore Inese Ziediņa. 
 
Vecāki pauž vēlmi apvienoties ar Sūnu pamatskolu
    Variešu sākumskolas ve­cāku padomes priekšsēdētāja Sanita Kalniņa sapulcē pauda viedokli, ka skola bērniem ir kā otrās mājas un vecāki grib, lai bērni jūtas labi savā skolā pie saviem audzinātājiem un skolotājiem, grib labu sadarbību ar skolu. 
    – Es pārstāvu vecāku gri­bu un atbalstu skolas un bērnudārza personālu. Gal­venais iemesls iebildumiem ir mūsu ļoti labā sadarbība ar Sūnu pamatskolas direktori Inesi Ziediņu, kas ir mū­su skolas direktora pienākumu izpildītāja un ir palīdzējusi sagatavoties skolas akreditācijai. Skola ir akreditēta uz sešiem gadiem, kas ir augsts novērtējums. Di­rektorei ir labas nākotnes vīzijas par skolas attīstību, un viņai ir ļoti labas zināšanas par pirmsskolas darbu. Krustpils pamatskolai šādas pieredzes nav, kas mums ir būtisks sāpju punkts, un Krustpils pamatskolas direktorei ir savs personāls, ar ko viņa grib strādāt te, – sacīja Sanita Kalniņa. 
    Atbildot uz jautājumu, vai ir bažas, ka Variešu sā­kumskolas pedagogi rezultātā varētu palikt bez darba, S. Kalniņa sacīja, ka viena daļa darbinieku pie apvienošanas ar Krustpils pamatskolu paši aizies no darba. Otrs variants esot, ka tad, kad Krustpils pamatskolas direktore ieviesīs savu sistēmu ar saviem darbiniekiem, daļa Variešu pedagogu paliks bez darba, jo esot plāns, ka bērnus uz stundām vedīs uz Krustpils pa­matskolu. Vis-maz tā, tiekoties ar vecākiem, esot teikusi skolas direktore. 
    – Mēs vēlamies, lai visas novada izglītības iestādes apvienojas ar Sūnu pamatskolu, jo visām ir līdzīga darbība, ir pirmsskolas grupas. Tad visām apvienotajām skolām būtu viena vadība – Sūnu pamatskolas direktore, bet katrā pievienotajā iestādē vietnieks. Mums šobrīd nav personas, kas varētu ieņemt vietnieka amatu, bet esam atraduši vietnieka kandidatūru, taču cilvēks ir gatavs strādāt tikai ar Sūnu pamatskolas direktori, – vecāku viedokli pauž Sanita Kalniņa.
    Vaicājām, vai vecāki un skolas pedagogi par savu viedokli ir informējuši Jēkab­pils novada vadību? S. Kal­niņa minēja, ka domei ir adresēta vēstule no Variešu sākumskolas vecāku padomes, informējot par vēlmi apvienoties ar Sūnu pamatskolu. It kā esot arī vēl viena vecāku vēstule ar parakstiem, kas vākti Jēkabpils pilsētā, par ko sīkāk neko nezinot. Tāpat vēstuli paš­valdībai adresējis Variešu sā­kumskolas personāls, informējot, ka atsakās strādāt Krustpils pamatskolas pārvaldībā. 
   Par tikšanās reizēm ar novada domes vadību, kur skaidroti skolu apvienošanas principi, S. Kalniņa sacīja, ka tādas bijušas trīs. Uz pirmo ieradušies izglītības pārvaldes speciālisti, novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis un viņa vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks. Otrajā reizē piedalījies R. Ragainis un A. Žuks, bet trešajā – A. Žuks, R. Ragainis un Krust­pils pamatskolas direktore Vija Stiebriņa. Vecāki, uzklausot amatpersonu sacīto, arī guvuši pārliecību, ka nevēlas apvienošanu ar Krustpils pamatskolu. Uz viņu jautājumiem, ko iegūs Variešu sākumskola, atbildes īsti neesot bijis. Sacīts, ka Krustpils pamatskola, kur nav sporta zāles, varēs izmantot Variešu skolas zāli un apvienošana došot iespēju startēt konkursos ES fon-du atbalsta saņemšanai Krustpils pamatskolas vajadzībām, jo lielāks audzēkņu skaits dod šādu iespēju. 
 
Visu rakstu lasiet Brīvās Daugavas 12. aprīļa numuru
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (14)

 1. Santa
  Santa
  pirms 2 gadiem

  Pēdējā laikā liekas ka novadu apvienosana un mūsu mers Ragainis grib jekabpils novadu nogremdēt neuzklausa iedzivotajus un dara visu sliktak skolas likvidē, vēlas atstāt daudzus iedzīvotājus bez pajumtes jo tadu likumu tikai ir pienemusi jekabpili par palidzibu dzīvokļu jautājuma. Nebiju Krapa atbalstītāja, atpalstiju Ragaini bet pašlaik redzu ka esmu kļūdījies

  Atbildēt
 2. Laimonis Lejiņš
  Laimonis Lejiņš
  pirms 2 gadiem

  Vienu nesaprotu, vai tad iet runa par skolu apvienošanu, telpu apvienošanu!? Dzirdēts par vienu direktori uz dažām skolām un viss. Kalniņas kundze panāks vien to, ka skolu aizklapēs uz viss. Vai pati Kalniņas kundze plāno bērnu sūtīt mācīties uz Variešu sākumskolu??? Vai tomēr Jēkabpils skolās?

  Atbildēt
 3. Vieteejais
  Vieteejais
  pirms 2 gadiem

  Es gan vairāk esmu dzirdējusi, ka vecāki tieši vēlas, lai skolā ir pārmaiņas un beidzas tā visatļautība. Cik tad vecāki ir pret pārmaiņām -tieši tie pāris kas ieradās uz ''atbalsta'' sapulci?

  Atbildēt
 4. joks
  joks
  pirms 2 gadiem

  Vecāki ir pret direktori Stiebriņu, jo viņai mērķis Variešas nolīdzināt līdz ar zemi, viņa nomelno visu kolektīvu, bet tajā pašā laikā viņas skolā labākie, spēcīgākie skolotāji ir aizgājuši. Kā matemātiku var mācīt latviešu valodas skolotāja. Vispār ir uz visām apvienotājā skolām ir jāizsludina konkurs.

  Atbildēt
 5. pb
  pb
  pirms 2 gadiem

  Mani bērni mācījās Krustpils pamatskolā, izstājās, jo atmosfēra bija briesmīga tieši skolotāju vidū

  Atbildēt
 6. no citas puses
  no citas puses
  pirms 2 gadiem

  Skolu apvienošana vai reorganizācija vienmēr ir ļoti grūts uzdevums.Aicinu lēmuma pieņēmējus paskatīties pavisam no citas puses.Krustpils pamatskola atrodas pilsētā un to saistīt ar Krustpils novada skolu tīklu nevajag.Tagad Krustpils pamatskola jāvērtē Jēkabpils pilsētas izglītības tīkla kontekstā.Jāņem vērā,ka pamatā Krustpils pamatskolā pārsvarā mācās pilsētas bērni un tagad savstarpējie norēķini vairs nedarbojas.Ja pareizi zinu,tad lielākais Krustpils bērnu skaits mācās 3.vidusskolā un Krustpils novads milzīgas summas maksāja pilsētai savstarpējos norēķinos par bērnu izglītošanu.Tad varbūt jāskatās no šīs reālās situācijas un 3.vidusskola labi kotējas.Taču Krustpils novada teritorijā Kūku pamatskola varētu būt virzošais spēks izglītības jomā šajā teritorijā. Bet nekādā veidā izglītības kvalitāte netiks uzlabota Krustpils novadā,ja lauku skolas pievienos Krustpils pamatskolai,kurai nav atbilstošas materiāli tehniskās bāzes mācību procesa nodrošināšanai t.i.sporta zāles..Sanāk,ka pašvaldības vadība piedāvā iemācīties braukt ar velosipēdu,ja paša velosipēda nemaz nav.Šoreiz būs vietā tautas gudrība,ka septiņas reizes jāmēra un tikai tad jānogriež.

  Atbildēt
 7. no citas puses
  no citas puses
  pirms 2 gadiem

  Atvainojos ,pareizi jābūt- Sūnu pamatskola ne Kūku pamatskola kā rakstīts iepriekšējā komentārā.

  Atbildēt
 8. Dadamm
  Dadamm
  pirms 2 gadiem

  1. Krustpils pamatskolu likvidēt un bērnus izvietot pa pilsētas skolām 2. Stiebriņu pensijā 3. Krustpils novada skolas apvienot un kā galveno bāzi- Sūnu pamatskolu

  Atbildēt
 9. Ziedonis
  Ziedonis
  pirms 2 gadiem

  Nevienam nenovēlu palikt zem Stiebriņas smagās rokas... Izēdīs no amata ik vienu, kura nevēlēsies pakļauties... Tādu pie vadības... Viņas laiks sen būtu jābūt beidzies, bet pārāk ērts krēsls un mīksti pleci, kas palīdz tur turēties. Bērni mācījās, visu lieliski varēja redzēt, kas tur notiek.. Es par to, ka Krustpils pamatskolai laiks slēgties ciet nevis apvienoties. Variešas - cīnaties!

  Atbildēt
 10. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 2 gadiem

  Varieš jau vienmēr ir bīš liel buntavnek.

  Atbildēt

Pievienot komentāru