Vecpilsētā atklāta “Zvaigznes grāmatnīca
SARMĪTE RUTKA

Jēkabpilī atjaunotajā ēkā Brīvības ielā 157 svinīgā pasākumā, uz kuru pulcējās pašvaldības, dažādu kultūras un izglītības iestāžu pārstāvji un citi novada kultūras ļaudis, tika oficiāli atvērta “Zvaigznes grāmatnīca”. 
     Apgāda “Zvaigzne ABC” valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka stāsta: - Ēkā pirms kara bija skola, bet kopš sešdesmitajiem gadiem te bijusi grāmatnīca. Neatkarības laikos veikals tika privatizēts un kļuva par grāmatnīcu “Aisma”. Pati ēka piederēja pašvaldībai, un te bija arī daudzas pašvaldības iestādes: policija, bāriņtiesa un citas. Pirms dažiem gadiem pašvaldība savas iestādes pārcēla citur, jo ēka prasījās pēc kārtīga remonta. Arī grāmatnīcai tur vairs nebija palikšana. Rakstniece Anna Skaidrīte Gailīte, jēkabpiliete, pievērsa manu uzmanību tam, ka šī māja nonākusi izsolē. “Zvaigzne” jau vairākkārt ir glābusi Latvijas grāmatnīcas, un man liekas būtiski, lai cilvēki pie grāmatām varētu tikt tuvākajā pilsētā. Lai gan bija kovids, pieteicāmies izsolei un šo ēku nopirkām.
     Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis  svinīgajā uzrunā pauda gandarījumu pirmkārt par to, ka šo ēku izsolē iegādājusies tieši Kilblokas kundze un tādēļ šeit, pilsētas sirdī, ir saglabājusies grāmatnīca. 
     Apgāda vadītāja uzsver, ka pavisam kopā jaunajā grāmatu namā ieguldīts gandrīz miljons eiro. Māja ir rūpīgi atjaunota, turklāt ar jēkabpiliešu rokām: pēc arhitektes Lauras Krastiņas izstrādātā projekta to paveica SIA “DG Būves”. Gan arhitekte, gan būvniecības uzņēmuma vadība sirsnīgi pateicās V. Kilblokai par viņiem doto rīcības brīvību ēkas atjaunošanā, kā dēļ par nama jaunajiem vaibstiem var priecāties paši būvnieki, grāmatnīcas kolektīvs un pircēji, kā arī 2. stāvā izvietoto telpu nomnieki. 
     “Zvaigznei ABC” ir 33 grāmatu veikali visā Latvijā, bet par krietni pārbūvētiem saucami vēl trīs: Kuldīgas grāmatu nams, Cēsu grāmatu nams, kā arī “Zvaigznes” grāmatu nams Rīgā, Biķernieku ielā 19. Abi pēdējie ir lieliski atjaunotas koka arhitektūras paraugi, kas arī novērtēti dažādos arhitektūras konkursos.
 
   D. GAGUNOVA foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (25)

 1. Fakts
  Fakts
  pirms 1 mēneša

  Atkal tas ragainais rēgojas! Viņam tak ar grāmatām nekāda sakara, jo grāmatas lasa inteliģenti cilvēki.

  Atbildēt
 2. Ti
  Ti
  pirms 1 mēneša

  Tak bezmaksas reklāma pirms vēlēšanām.

 3. To _Fakts
  To _Fakts
  pirms 1 mēneša

  Kur tava treknā pēcpuse bija iesprūdusi, ja netiki ievelēts domē - nu vismaz par deputātu! Ja tiksi priekšniekos kā kādreiz Salcēviča kungs un tagad R.Ragainis, tad varēsi būt pirmajās rindās! Tagad atlliek tikai pa tukšo šļupstēt!

 4. Fakts
  Fakts
  pirms 1 mēneša

  To _Fakts Kuš, Raivelēn

 5. Goga
  Goga
  pirms 1 mēneša

  Kas ir tā seksīgā būtne violetajā kostīmā?

  Atbildēt
 6. ev
  ev
  pirms 1 mēneša

  Par kuru Tu jūsmo ? Nosauc bildes nr.

 7. Goga
  Goga
  pirms 1 mēneša

  44. un 45. bilde

 8. ev
  ev
  pirms 1 mēneša

  Apskatīju, jā, tīri simpātiska, visi dabas dotumi arī savā vietā. Mēģini iepazīties.

 9. Goga
  Goga
  pirms 1 mēneša

  Man šķiet, ka viņu mīlu

 10. ev
  ev
  pirms 1 mēneša

  Ja esi sajutis mīlas iestāšanās faktu, tad neko negaidi - kal dzelzi kamēr tā karsta.

 11. Goga
  Goga
  pirms 1 mēneša

  Tik nezinu, kā sauc manu izredzēto un kur meklēt

 12. Karma
  Karma
  pirms 1 mēneša

  Nez cik aprobežotam vai aklam ir jābūt redaktoram lai publicētu patiešām nožēlojamas un nicinošas karikatūras Brīvās Daugavas 28.marta numurā. Laikā kad Ukraina cīņas ne tikai par savu bet arī par mūsu visu brīvību.. Izdevēja vietā aizdomātos par redaktora atbilstību amatam ... nožēlojami un ciniski no avīzes kuru pasūtīju un nu cieti esmu nolēmis to vairs nedarīt

  Atbildēt
 13. Karikatūra
  Karikatūra
  pirms 1 mēneša

  Tad lielgabals traucēja, tagad karikatūra? Aizej kūku vandāli pie psihiatra! Kā tu vispār uzvedies, kāda ir tava domāšana un dzīves uztvere! Slims uz galvu!

 14. Stilists
  Stilists
  pirms 1 mēneša

  Nopērciet Ragainim žaketi.

  Atbildēt
 15. He he
  He he
  pirms 1 mēneša

  Jā,jo aptucis no labās dzīves,vecās vairs neder.

 16. ev
  ev
  pirms 1 mēneša

  Tik svinīgā pasākumā smokingā jābūt, bet sarīkojumos frakā. Lasiet Uzvedības zelta grāmatu.

 17. Niknais
  Niknais
  pirms 1 mēneša

  Fredis nesaprot? Karikatūra kur bērns prasa mātei kādās krāsas olas krāsojamas ir nevis par bet pret Ukrainu. Tam karikatūristam liekas, ka karojošos nav jāatbalsta. Paskaties tās mātes sejā kā saviebusies. Un Zelenskis teļukā uzzīmēts kā sanīcis. Taisnība ir tiem, kas jaunslv dod iekšās šitam zīmētājam. Ņirgāšanās. Karikatūra ir nicinoša. Riktīgi saku vairs neabonēšu šito avīzi, ja kko tādu publicē. Lai redaktors atvainojas lasītājiem par šito muļķību. kauns

  Atbildēt
 18. paga
  paga
  pirms 1 mēneša

  No komentāriem īsti nesapratu- vai arī BD arī publicēja to slaveno Bukas "karikatūru"? Līdz šim domāju,ka tikai Staburags. Lūdzu kādu atbildi,lai turpmāk nekļūdītos mediju izvēlē.

  Atbildēt
 19. Briedis
  Briedis
  pirms 1 mēneša

  Daugaviņa publicēja.

 20. paga
  paga
  pirms 1 mēneša

  Nu skaidrs. Arī BD padevusies vatņiku "māxlas" vilinājumam. Žēl.

  Atbildēt
 21. Fakts
  Fakts
  pirms 1 mēneša

  Bet ko var gribēt. Daudzus gadus BD iznāca krievu valodā, jo bija informatīvi jābaro "atpalikušākās" masas, kas neparko nespēj iemācīties latviešu valodu.

 22. jā
  pirms 1 mēneša

  Tikai tām "masām" tas ir pie lampiņas.

 23. paga
  paga
  pirms 1 mēneša

  Kāpēc "daudzus gadus"? Pabrauc uz augšu - tepat mājaslapā joprojām ir "aktuaļno". Un tad brināmies,ka Jēkabpilī atskan - čevo,čevoooo?

 24. Niks
  Niks
  pirms 1 mēneša

  Viss it kā labi. Atjaunota grāmatnīca. Iekšās viss ir OK! Nu bet melnais ārskats uzdzen brrrrrrrrrrrrrrr Disonē arī ar laukuma kopskatu.

  Atbildēt
 25. jā
  pirms 1 mēneša

  Man tas arī iekrita acīs. bet barbūt, ka tieši tāds arī ir mērķis.

Pievienot komentāru