Vienojas bez maksas tīrīt piebraucamos ceļus uz atsevišķu sociālo kategoriju personu īpašumiem
INESE ZONE

Jēkabpils novada pašvaldības sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas sēdē deputāti vērtēja priekšsēdētāja vietnieka sociālajos un veselības aizsardzības jautājumos Aivara Vanaga priekšlikumu. Viņš rosināja diskusiju par pašvaldības apmaksātu viensētu piebraucamo ceļu tīrīšanu pagastos atsevišķām iedzīvotāju grupām. 
     Šo jautājumu bija rosinājis arī opozīcijas deputāts Aivars Kraps. Tika minēts, ka tie varētu būt vientuļi pensionāri, invalīdi, daudzbērnu ģimenes un ģimenes ar bērniem invalīdiem. Pašvaldība nesen ir informējusi par iespēju sazināties par piebraucamo ceļu tīrīšanu ar pašvaldības autoceļu tīrīšanas iepirkumā uzvarējušajiem komersantiem, taču tas ir maksas pakalpojums. A. Va­nags ieteica līdz nākamajam gadam izstrādāt un apstiprināt saistošos noteikumus, kas noteiktu, kuras iedzīvotāju grupas var sa­ņemt atbalstu ceļu tīrīšanai, un to maksāt no sociālā dienesta budžeta.
     – Ir cilvēki, kuri nevar atļauties maksāt par ceļu tīrīšanu. Vecie un  vientuļie cilvēki ziemā savās mājās ir pavisam izolēti. Esmu lūdzis sociālajiem darbiniekiem apsekot viņus, lai zinātu, vai ar viņiem viss ir kārtībā, bet, lai to darītu, arī nepieciešami iztīrīti ceļi. Jau šogad bija interese no sociāli mazno­drošinātām personām, kas zvanīja un vaicāja, vai pašvaldība nevar bez maksas nodrošināt ceļa iztīrīšanu. Tad tur piešķīra to kā pabalstu vienreizējas situācijas risināšanai,  – sacīja Ai­vars Vanags. 
    Provizoriski aprēķini liecinot, ka novadā varētu būt ap­tuveni 80 personas, kam būtu nepieciešams šāds pakalpojums, un izmaksas varētu būt 5 000 līdz 10 000 eiro. 
    Deputāti diskusijā gan piesardzīgi vērtēja jaunu saistošo noteikumu apstiprināšanu, jo tas ir garš un sarežģīts process. Vienojās šogad atlikušajos ziemas mēnešos atvēlēt naudu ceļu tīrīšanai līdz minēto sociālo kategoriju iedzīvotāju mā­jām. Apkopojot statistiku par šī pakalpojuma izmantošanu un izmaksām, tad arī lems, vai apstiprināt saistošos noteikumus vai rast citu risinājumu.  Ierosinājums  gan būs jāvērtē visiem de­putātiem. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (7)

 1. 123
  123
  pirms 5 mēnešiem

  Ir cilvēki kuriem tiešām vajadzīga palīdzība, bet vai par velti,viņi nav nabagi viņiem pieder īpašumi daudzu tūkstošu vērtībā.Viņiem palīdzēt vajag bet ne par velti.

  Atbildēt
 2. Pārspīlēti
  Pārspīlēti
  pirms 5 mēnešiem

  Pārsvarā cilvēki dzīvo netālu no pagasta ceļiem. Nu kur tik lielas izmaksas ir sarēķinātas un uz cik reizēm tīrīt?

  Atbildēt
 3. Dusmas
  Dusmas
  pirms 5 mēnešiem

  Uz nākamo gadu pašvaldības saistošajos noteikumos jāiekļauj norma, ka, tīrot pašvaldībai piederošos ceļus, nedrīkst ar sniega valni aizstumt privātajiem piederošo ceļu galus. Ja nē - nogādāsim pašvaldībai piederošo sniegu, kas iestumts mūsu teritorijā no pašvaldībai piederošajiem ceļiem, tā īpašniekiem - domes vadībai. Būs jums ar sniegu pilna domes ēkas priekša, kabineti un domnieku bikses arī. Tad zināsiet, kā aizirst manu ceļa galu, ka nevar no rīta tikt laukā uz darbu!!! :/ :/

  Atbildēt
 4. 123
  123
  pirms 5 mēnešiem

  Bagāti dzīvojam vedīs sniegu uz domi, varbūt lētāk paņemt lāpstu un pamest sniedziņu maliņā. Rīta rosme un brauktuve tīra.

 5. Fakts
  Fakts
  pirms 5 mēnešiem

  123 ir tipisks pastalnieka komentārs. Neiešu kungiem acīs lekt, labāk vēlreiz notīrīšu sniegu.

 6. Rubiks
  Rubiks
  pirms 5 mēnešiem

  Melo,melo,ka ausis svilst. Rīt dome tikai lems,tā ka vel nav vienojušies

  Atbildēt
 7. 123
  123
  pirms 5 mēnešiem

  Fakts tu esi malacis.

  Atbildēt

Pievienot komentāru