Vienojas mainīt naudas balvu piešķiršanas kārtību sportistiem
INESE ZONE

26. janvārī Jēkabpils tautas namā notiks pasākums «Jēkabpils novada Sporta laureāts 2023», kur svinīgā atmosfērā tiks godināti labākie Jēkabpils pilsētas un novada sportisti, komandas, treneri un sabiedriskie darbinieki. 
    Atbilstoši Jēkabpils novada pašvaldības finanšu komitejas sēdē tika skatīts jautājums par naudas balvām par izciliem sasniegumiem sportā. Jau iepriekš komiteju sēdēs deputāti aizsāka diskusiju, ka būtu jāmaina apbalvojamo pieteikšanas kārtība. Šobrīd ir tā, ka faktiski sportistiem pašiem vai viņu treneriem, federācijai vai klubam jāpiesaka sevi balvas saņemšanai, kas nav korekti. Turklāt nereti kādu sacensību uzvarētāji paliek ārpus apbalvojamo skaita, jo ne visiem pieņemama šāda kārtība, tāpat ir sporta veidi, īpaši jaunie, kuru pārstāvji nav pārliecināti, vai šis apbalvojums attiecināms arī uz viņiem. Šādā situācijā var būt arī tā, ka tad, ja augstus sasniegumus vienā sporta veidā guvuši divi novada sportisti, viens piesakās un saņem apbalvojumu, bet otrs to neizdara un paliek ārpus saraksta. 
    Tieši par to diskutēja deputāti finanšu komitejā. Tika minēts piemērs par Latvijas komandu čempi­onātu karpu makšķerēšanā jauniešiem U18 un U22 grupā, kur visu pjedestālu aizņēma Jēkabpils novada jaunieši. Otrās vietas ieguvēji balvai pieteikušies, citi nē, un tā paliks neapbalvoti.  Deputāti pauda viedokli, ka daudzus pazemo prasība pašiem pieteikties naudas balvai, jo tā esot gluži kā pabalsta prasīšana. Izska­nēja priekšlikumi sporta centram kā atbildīgajam sporta dzīves organizatoram novadā pašam apzināt novada sportistu sasniegumus un sastādīt apbalvojamo sarakstu, jo pasākuma ideja jau ir, ka pašvaldība godina labākos sportistus un pateicas viņiem, nevis viņi paši sevi ieteic.
    – Sporta centrs, kas kūrē visu sporta dzīvi, tad arī var adresēt visām sporta veidu federācijām vēstuli ar lūgumu informēt par mūsu no­vada pārstāvju sasniegumiem, apkopot rezultātus un sagatavot apbalvojamo personu sarakstu, – sacīja deputāts  Aigars Nitišs. 
    Sporta centra direktors Juris Bobrovs piebilda, ka informācijas iegūšana no federācijām nebūs tik vienkārša un visas noteikti neziņos par rezultātiem.  
Deputāti nolēma, ka sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības jautājumu komitejā jāvienojas par labāko variantu, kā apzināt sportiskos sasniegumus, un esošā kārtība jāmaina. Tāpat arī, atbilstoši deputāta Ilmāra Luksta ierosinājumam, nolēma iekļaut apbalvojamo sportistu sarakstā  visus Latvijas komandu čempionāta karpu makšķerēšanā jauniešiem uzvarētājus. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. Zivju bende
  Zivju bende
  pirms 4 mēnešiem

  Lukstam taisnība, vajag visus makšķerniekus apbalvot! Arī mani, jo es pērn Daugavā samu noķēru. Bet, nopietni runājot, kad beigsies šī naudas šķērdēšana????

  Atbildēt
 2. Nav ne jausmas par tavu famīliju
  Nav ne jausmas par tavu famīliju
  pirms 4 mēnešiem

  Luksts ir nodzēris prātu

  Atbildēt
 3. Nu gan
  Nu gan
  pirms 4 mēnešiem

  Kādēļ sportistus apbalvo skaistās telpās(pagājušogad Kultūras namā, šogad Tautas namā), bet gudros bērnus un viņu pedagogus 2.vidusskolas zālē? Vai arī viņi nebùtu pelnījuši apbalvošanu kādā no kultūras iestādēm?

  Atbildēt
 4. Apbalvotais
  Apbalvotais
  pirms 4 mēnešiem

  Man navajag kultūras iestādes. Esmu skolēns nevis dziedātājs

  Atbildēt
 5. Arī skolēns
  Arī skolēns
  pirms 4 mēnešiem

  Man patiktu gan skaistas telpas, gan Žuka solītās naudas balvas par sasniegumiem KATRĀ no mācību priekšmetiem!

 6. Kariņš
  Kariņš
  pirms 4 mēnešiem

  Man pieminekli neceliet, No tautas lāstiem tas jau celts. Es jeņķu draņķis iesūtīts Un interesē man tikai zelts.

  Atbildēt

Pievienot komentāru