Viesītes kultūras centrā «Sēlija» 21. aprīlī norisinājās pirmā novada domes vadības tikšanās ar iedzīvotājiem. Pašvaldību pārstāvēja domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis, viņa vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks, vietnieks veselības un sociālo pakalpojumu jautājumos Aivars Vanags un vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars. Informāciju par kultūras aktivitātēm novadā sniedza kultūras pārvaldes vadītāja p.i. Ilze Cekule, bet par iespējām, ko sniedz LEADER projekti, – lauku partnerības «Sēlija» izpilddirektors Gvido Liepiņš.
Aktuāli gan sociālie pakalpojumi, gan dabas takas un labiekārtošana
Iedzīvotāji bija aicināti jau iepriekš iesūtīt jautājumus un ierosinājumus, un tādu bija visai daudz.
Viesītieši interesējās par Sporta ielas 27 iekšpagalmu labiekārtošanu un stāvvietu izbūvi. A. Žuks un K. Stars informēja, ka jau ir izstrādāts būvprojekts un iesniegts pieteikums Valsts kasē aizņēmuma ņemšanai, lai veiktu Sporta ielas brauktuves, ietvju un autostāvvietu pārbūvi, un līdz novembrim darbiem jābūt paveiktiem.
Iedzīvotāji vaicāja, kad tiks atjaunoti tūrisma informatīvie stendi? A. Žuks skaidroja, ka par to jāatbild Viesītes muzejam «Sēlija». Muzeja budžetā gan naudas tādam nolūkam neesot, bet ir vienošanās, ka muzejs atteiksies no citiem plāniem un stendus atjaunos. Izskanēja jautājums par iespējām atjaunot un pārveidot iedzīvotāju un tūristu iecienīto objektu – Mīlestības taku Viesītē, lai tā būtu pieejama arī māmiņām ar bērnu ratiņiem. A. Žuks atbildēja, ka šādi darbi nav plānoti, jo tā ir dabas taka, un dabas takas arī daudzviet citur neesot visiem pieejamas.
Tika vaicāts arī par graustu nojaukšanu, uz ko atbilde bija, ka šādu ēku visā novadā ir daudz un nojaukšana prasa izdevumus, bet pakāpeniski šo jautājumu risināšot.
Par Viesītes pirts darbības atjaunošanu Viesītes komunālās pārvaldes vadītājs Māris Blitsons skaidroja, ka tā rada izdevumus, bet apmeklētība ir minimāla un tos nesedz. Tika secināts, ka varbūt var rast izeju, izmantojot lētāku variantu – pārvietojamo mucveida pirtiņu. Tāpat bija interese par iespēju apmeklēt sporta baseinu Jēkabpilī, uz ko atbilde bija, ka pašvaldība arī gaida, kad uzņēmējs, kam pieder baseins, spēs nodrošināt tā darbību. Par to tiekot komunicēts.
Iedzīvotājus arī interesēja, kāpēc vairs nav bioloģisko atkritumu konteineru, ko pie daudzdzīvokļu namiem uzstādīja pērn. Skaidrojums bija, ka diemžēl konteineros 50% līdz 70% tika mesti sadzīves atkritumi, tāpēc no tiem atteikušies. Saukas ciemats bijis vienīgais, kur iedzīvotāji apzinīgi izmantojuši konteinerus paredzētajam nolūkam. No 1. jūnija atkritumu saimniecību bijušajā Viesītes novadā pārņems SIA «Vidusdaugavas SPAAO» (individuālo māju īpašniekiem būs jāslēdz līgumi ar to), kas apsaimnieko poligonu «Dziļā vāda», un tad, iespējams, uzstādīs arī bioloģisko atkritumu konteinerus.
Uz jautājumu, kāpēc turpmāk skolēniem vairs nebūs brīvpusdienu, R. Ragainis sacīja, ka nav vēl pilnībā nolemts, ka to nebūs, bet ir skaidrs, ka ēdināšanas iz-maksas aug, tādēļ tiek skatīts jautājums par vecāku līdzmaksājuma apmēru.
Tāpat tika vaicāts par Ziemassvētku paciņām, kas agrāk bijušas. R. Ragainis skaidroja, ka pabalsti izlīdzināti, jo apvienotajos novados situācija bijusi dažāda, savukārt Jēkabpilī paciņas bijušas tikai maznodrošināto ģimeņu bērniem. A. Žuks minēja, ka uz nākamo gadu vērtēs budžeta situāciju, un varbūt paciņas būs atsevišķām iedzīvotāju kategorijām.
Visu rakstu lasiet BD 29. aprīļa numurā