VUGD Jēkabpils daļa saņēmusi jaunas autocisternas
INESE ZONE

8. maijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jēkabpils daļa saņēma divas jaunas «Scania» autocisternas.
     Jēkabpils daļas komandiera pienākumu izpildītājs virsleitnants Reinis Tīsis BD sacīja, ka jauna aprīkojuma saņemšana ir liels notikums VUGD dienestam un jo īpaši Jēkabpils daļai. 
     – Esam saņēmuši pavisam jaunu transportu – tikai vakar reģistrētas šī gada izlaiduma  autocisternas, kas šobrīd ir vienas no labākajām Eiropā. Transports ir domāts gan ugunsdzēšanai, gan glābšanas darbiem. Glābēji varēs strādāt daudz komfortablāk. Kabīnēs ir daudz vairāk vietas, un glābēji pat varēs tur apvilkt  spectērpus. Cisternām līdzi nāk moderns aprīkojums, kas darbojas ar elektrību. Vieta akumulatoru lādēšanai ir turpat, automašīnā. Šis aprīkojums atvieglos darbu situācijās, kad ir piedūmojums, tas ir daudz vieglāks, un tas būs komfortabli  ugunsdzēsējiem. Bū­tiski, ka šīs cisternas salīdzinoši ar vecā parauga transportu ir daudz ietilpīgākas. Vienā cisternā var iepildīt septiņas tonnas, bet vecajās bija tikai trīs tonnas. Tāpēc jauns aprīkojums ne tikai atvieglos darba apstākļus, bet arī uzlabos tā efektivitāti. Šīs cisternas tagad lietosim pastāvīgi,  – stāsta Rei­nis Tīsis.
     VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā Viktorija Gribuste informē, ka kopumā šogad VUGD struktūrvienībām visā Latvijā tiks piegādātas 58 «Scania» autocisternas. Kabīnes tām ir aprīkotas ar funkcijām, kas īpaši pielāgotas ārkārtas darbiem, tāpēc ir ergonomiskas un atbilst augstiem drošības un kvalitātes standartiem. Ekipāžas vajadzībām viegli pielāgojamais salona izkārtojums un klimata kontroles sistēma ļauj ugunsdzēsējiem glābējiem ērti sagatavoties jebkuram izbraukumam uz ugunsgrēku dzēšanu un glābšanas darbiem.
    Jaunas autocisternas plānotas arī nākamajā gadā. Šobrīd ir noslēgti piegādes līgumi par pilnībā aprīkotām 64 «Scania» autocisternām, kuru piegāde notiks 2025. gadā.
   Zemgalē jaunās «Scania» autocisternas uz izsaukumiem dodas jau Aizkraukles pusē. 8. maijā tās saņēma ne tikai Jēkabpils daļā, bet arī Dobeles daļā un Iecavas postenī.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 1 nedēļas

  Tad cīņa ar ugunsbriesmām būs vieglāka,

  Atbildēt
 2. Bambino
  Bambino
  pirms 1 nedēļas

  Iedegsimies Latvijai!

  Atbildēt

Pievienot komentāru