Kā pēc iespējas vieglāk atgriezties darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma?
Apmaksāts raksts

Bērniņa ienākšana ģimenē ir ļoti skaists, bet tajā pašā laikā arī satraucošs notikums, it sevišķi, ja par vecākiem kļūst pirmo reizi. Ģimenē, ienākot bērniņam, ļoti mainās ikdiena. Klāt nāk jauni pienākumi un rūpes. Vislielākās izmaiņas skar sievietes dzīvi, jo viņai nākas uz noteiktu laiku atstāt darba gaitas un ikdienā atrasties mājās, un visu savu laiku veltīt jaundzimušajam. Protams, ir labi atpūsties no darba gaitām, tomēr bērna kopšanas atvaļinājums var nebūt visai viegls, kā arī atpūtas brīžu var nebūt tik daudz, kā iepriekš ierasts. 
Tāpat arī atgriešanās darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma var nebūt viegla. Pa šo laiku var mainīties daudzas lietas, kā arī atgriešanās darbā var būt visai emocionāla, jo sākas jauns dzīves posms, kā arī bērnam sākas bērnudārza gaitas. 
Ja arī Jums drīz vien ir jāatgriežas darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, tad izlasiet raksta turpinājumu! Tur būs minēti vērtīgi ieteikumi, kas ļaus pēc iespējas vieglāk atgriezties darba gaitās.  
 
Komunikācija ar kolēģiem
Iespējams, ka ir pagājis teju pat pusotrs gads, kad pēdējo reizi satikāties ar kolēģiem. Visticamāk, ka kāds no kolēģiem ir uzsācis darba gaitas kādā citā uzņēmumā, varbūt kāda no kolēģēm arī ir devusies bērna kopšanas atvaļinājumā. Pa šo laika periodu var mainīties daudzas lietas. 
Iespējams, ka visvieglāk atgriezties darbā būs sievietēm, kuru darba vietās nav notikusi nekāda darbinieku rotācija. Taču, ja Jūsu darba vietā ir pāris jauni darbinieki, tad ieteicams jau pāris dienas pirms darba atsākšanas, sākt kontaktēties ar kolēģiem. Jūs droši varat nosūtīt kolēģiem e-pastu ar atgādinājumu, kad plānojat atgriezties darbā. 
Tāpat būtu vēlams sazināties ar uzņēmuma vadību, kas ieteiks vislabāko datumu, kad atgriezties darbā, kā arī informēs par citām praktiskām lietām, ko nepieciešams ņemt vērā. Ja Jums ir iespējams izvēlēties dienu, kad atsākt darbu, tad ieteicams to darīt nedēļas otrajā pusē. Šādā veida pa brīvdienām varēsiet sakopot visu jauniegūto informāciju. Tāpat arī varēsiet izvairīties no lieka stresa.
 
Tikšanās plānošana
Atgriežoties darbā, noteikti būs daudz jautājumu, iespējams, pat neskaidrību. Lai vieglāk varētu atgriezties vecajā darba režīmā, Jums vajadzētu saplānot pāris tikšanās reizes gan ar kolēģiem, gan uzņēmuma vadību. Šajās tikšanās reizēs varēsiet noskaidrot visu aktuālo informāciju par darāmajiem darbiem, kā arī uzņēmuma nākotnes plāniem. Tāpat noteikti iegūsiet informāciju par aktualitātēm biroja dzīvē, jo pusotra gada laikā var būt notikušas vairākas būtiskas izmaiņas. 
 
Garderobes plānošana
Iespējams, ka šis katrai sievietei varētu sagādāt vislielākās galvassāpēs. Pēc bērna piedzimšanas ne vienmēr ātrā laikā var spēt atgriezt atpakaļ iepriekšējās ķermeņa aprises, līdz ar to nākas nomainīt garderobi.
 Lai pirmās darba dienas rītā neattaptos pie slēdziena, ka nav, ko vilkt mugurā, jau iepriekš vajadzētu uztaisīt skapja revīziju. Uzlaikojiet savas drēbes, it sevišķi tās, ko mēdzāt vilkt uz biroju.
 Ja laikus veiksiet skapja revīziju, nepieciešamības gadījumā Jums būs arī laiks, lai iegādātos jaunu apģērbu. Jums noteikti būs nepieciešami svārki, blūzes, arī sieviešu kleitas ir neatņemama biroja apģērbu sastāvdaļa. Ja Jums būs piemērots apģērbs, darbā jutīsieties daudz drošāka un pārliecinātāka.  
 
Auklītes sameklēšana
Ne vienmēr ir iespējams bērnam uzsākt bērnudārza gaitas, it sevišķi, ja dzīvojat lielā pilsētā, kur rindas uz bērnudārzu ir diezgan lielas. Šādā situācijā jau laikus vajadzētu sameklēt auklīti vai kādu pazīstamu cilvēku, kurš varēs bērnu pieskatīt. Pat, ja bērns uzsāk bērnudārza gaitas, tāpat būtu labi, ja atrastu kādu, kurš varētu bērnu pieskatīt gadījumā, ja Jūs aizkavēsieties darbā, vai būs radusies kāda cita neatliekama situācija.
 
Izmēģinājuma variants
Noteikti nevajadzētu paļauties uz to, ka pirmajā dienā paspēsiet visu izdarīt un laikus ierasties darbā. Tas, ka būsiet tikko atgriezusies no bērna kopšanas atvaļinājuma, nenozīmē, ka varēsiet kavēt darbu. Vislabāk, ja veiksiet nelielu izmēģinājumu, lai saprastu, cik daudz laika no rīta vajag, lai saģērbtu bērnu, pabrokastotu, kā arī nokļūtu darba vietā, ņemot vērā to, ka darba dienās mēdz būt sastrēgumi. Veicot šādu izmēģinājumu, sapratīsiet, cik agri nepieciešams celties no rīta, lai visu paspētu. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru