«Lūši»  finālsēriju sāk ar uzvaru
Juris Šteinbergs

Trešdien ar maču Daugavpilī sākās Latvijas čempi­onāta volejbolā finālsērija, kurā tiekas četrkārtējie titula ieguvēji  «Jēkabpils lūši»  un pašreizējie čempioni «Ezerzeme/DU».
     Jēkabpilieši šīs sezonas sākumā divas reizes zaudēja  Daugavpils komandai ar 1:3 un 0:3, taču kopš Latvijas kausa izcīņas  spēku samērs, šķiet,  ir mainījies – «lūši» daugavpiliešus  ar 3:0 uzvarēja kausa finālā, ar 3:2 –  regulārās sezonas trešajā spēlē un 3:0 – Baltijas līgas bronzas mačā.
     Finālsērijas pirmais mačs iesākās ar «Jēkabpils lūšu» uzvaru pirmajā setā ar 25:22. Viesi vadību pārņēma seta otrajā pusē, ieguva komfortablu pārsvaru 21:14 un tad iekrita pamatīgā bedrē, ļaujot pretiniekiem gūt 6 punktus pēc kārtas. Pie 22:21 Jānis Medenis un Marats Seļivanovs spēja gūt vajadzīgos punktus, lai setu noslēgtu ar uzvaru.
     Otrajā setā pie 19:19 pretiniekiem  atkal bija sešu  punktu sērija, un «lūši»  kapitulēja ar 19:25. Līdzīgs rezultāts ar trešajā setā – 18:25. Ceturtajā setā, kad ūdens smēlās mutē, «lūši»  lielas vaļības vairs nepieļāva un uzvarēja samērā pārliecinoši ar 25:20.
     Sērijas pirmā mača liktenim bija jāizšķiras piektajā setā. To jēkabpilieši sāka neveiksmīgi, nonākot zaudētājos ar 1:5. Stāvoklis kļuva kritisks, kad rezultāts kļuva 6:10. Šajā momentā aizsardzībā grūtu bumbu zāles stūrī izglāba Dāvis Melnis, trīs reizes veiksmīgi uzbruka Jānis Medenis, blokā divreiz teicams bija Zigurds Adamovičs, punktu ar «eisu» guva Armands Āboliņš, un «lūši» pretiniekus jau bija noķēruši. Vadī­bā (12:11) viņus izvirzīja Eduards Stieģelis. Jēkab­piliešiem bija trīs mačbumbas, taču realizēt izdevās tikai ceturto. Izšķirošais sets uzvarēts  ar 19:17, mačs –  ar 3:2, bet sērijā rezultāts kļuvis 1:0 «Jēkabpils lūšu»  labā.
     Uzvarētājiem J. Medenis guva 17, E. Stie­ģelis – 15, Z. Adamovičs un A. Āboliņš – pa 11 punktiem.
     Sērijas līdz trim uzvarām  otrā spēle notiks sestdien, 13. aprīlī, plkst. 17.15 Jēkabpils Sporta namā, bet trešā – 14. aprīlī Dau­gavpils Olimpiskajā centrā plkst. 17.15.