Telpu  futbols turpinās – jēkabpilieši uzvar Salaspilī un iekļūst pusfinālā
Juris Šteinbergs

Svētdien trešo ceturtdaļfināla sērijas spēli  telpu futbola virslīgas turnīrā Salaspilī aizvadīja «Jēkabpils lūši/Ošukalns» un TFK «Salaspils».   Pirms šī mača rezultāts sērijā bija 1:1 –  pirmajā mačā Salaspilī ar 3:0 pārāki bija mājinieki un arī Jēkabpilī uzvarēja laukuma saimnieki ar rezultātu 2:1. TFK «Salaspils»  pamatturnīru beidza trešajā vietā, kamēr jēkabpilieši – sestajā.
      Maču Salaspilī aktīvāk sāka mājinieki, bet viesi precīzi aizstāvējās. Pirmā puslaika vidū aktivizējās arī viesi. 9. minūtē Ričards Raščevskis no distances sita pa salaspiliešu vārtiem, bet trāpīja pretinieku futbolistam. Bumba atleca pie brīvā Maksima Potlova, un viņš sita precīzi – 1:0 «lūšu»  labā. 11. minūtē jēkabpilieši gribēja skaisti izspēlēt soda sitienu, bet kļūdījās, un  salaspilietis izgāja viens pret vienu ar mūsu vārtsargu. Par laimi,  glāba vārtu stabs.  Turpinājumā viesiem bija kādas trīs samērā abas izdevības vārtu gūšanai, taču iesita salaspilieši. Pirmo  sitienu atvairīja vārtsargs Kaspars Nerets, bumba uzlidoja gaisā,  un pretinieks to  ieraidīja mūsu vārtos – 1:1. Šķiet, vārtsargs nodomāja, ka pēc pirmā sitiena bumba izlidoja ārpus laukuma, un nepaspēja noreaģēt.  Pirmā puslaika pēdējās sekundēs jēkabpilieši laimīgi izglābās no drošas otro vārtu zaudēšanas – kad vārtsargs bija jau apspēlēts, glāba Mārtiņš Rubļevskis.
    Otrajā puslaikā turpinājās spēkos līdzvērtīgu ko­mandu cīkstiņš. Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Salaspils futbolists nopelnīja sarkano kartīti. Viesi divas minūtes spēlēja vairākumā, bet vārtus gūt nespēja. Pēdējās divas minūtes salaspilieši noorganizēja pamatīgu spiedienu uz «lūšu» vārtiem, bet nevainojams bija mūsu vārtsargs.  Pamatlaiks beidzās ar 1:1, un tika nozīmēts papildlaiks – divreiz pa piecām minūtēm.
     Papildlaika 3. minūtē mājinieki sesto reizi pārkāpa noteikumus, un jēkabpiliešiem bija jāizpilda 10 m soda sitiens. Maksims Potlovs sita neatvairāmi – 2:1. 35 sekundes līdz pārtraukumam  mājinieki ar soda sitienu rezultātu izlīdzināja – 2:2.  Otrajā papild­laika piecminūtē mājinieki septīto reizi pārkāpa noteikumus, bet šoreiz Maksims nespēja apspēlēt pretinieku vārtu vīru. Pēc brīža jau pie viesu vārtiem vēl viens salaspilietis nopelnīja sarkano kartīti. Šoreiz 10 m soda sitienu izpildīja Aivars Daņilovs, un rezultāts kļuva 3:2 «lūšu» labā. Mājinieki metās  atspēlēties, nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju un dabūja ceturto bumbu savos vārtos. Pāri visam laukumam precīzi sita vārtsargs Ne­rets – 4:2.
    Mājinieki vienus vārtus gan atguva, bet punktu mačam 6 sekundes līdz papildlaika beigām, iesitot tukšos vārtos, pielika Va­dims Atamaņukovs. Spēles rezultāts – 5:3 «Jēkabpils lūšu/Ošukalna» labā. Arī ceturtdaļfināla sērijā Jē­kabpils komandai uzvara ar 2:1,  un divkārtējie virslīgas bronzas medaļu ieguvēji    atkal spēlēs pusfinālā. Tur mūsējos gai­da ļoti nopietns pretinieks – pamatturnīra uzvarētāja «Riga FC». Otrā pusfināla pārī sacentīsies  «RFS Futsal» un FC «Nikers».
    Pirmā pusfināla sērijas spēle ar  Jēkabpils komandas piedalīšanos  notiks 23. martā plkst. 14.00 Rimi Olimpiskajā centrā.