Viss kas Tev jāzina, lai izvēlētos viedpulksteni
Apmaksāts raksts

Ja kādreiz pulkstenim bija tikai viena vienīga fukcija – rādīt laiku, un ar pulksteņu ražošanu nodarbojās tikai šajā jomā specializēti uzņēmumi, tad tehnoloģiju laikmetā tas ir mainījies. Pulkstenis tagad ir viedpulkstenis, kurā laika rādīšanas fukcija ir gandrīz vai sekundāra – tam ir skārienjūtīgs displejs, GPS funkcija, iekšējā krātuve mūzikai vai fotogrāfijām un ne tikai. 
    Viespulksteņus šobrīd ražo pat popuārākie mobilo telekomunikāciju uzņēmumi, piemēram, Apple un Samsung. Lai plašajā piedāvājumā neapjuktu, šeit apkopoti padomi, kas palīdzēs izdarīt izvēli, lai pēc tam veiktu veiksmīgu pirkumu internetveikalā 220.lv
 
Operētājsistēmas un ierīces saderība
    Tā kā viedpulksteņi tiek veidoti kā viedtālruņa papildinājums un palīgrīks, pats svarīgākais ir pārliecināties, ka izvēlētais modelis ir saderīgs ar esošās viedierīces operētājsistēmu. Piemēram, Apple Watch sadarbojas tikai ar iOS operētjsistēmu, Samsung Gear modeļi sadarbojas gan ar Android, gan iOS, tomēr vislabāk kopā strādā tieši ar Samsung ierīcēm, savukārt ar telekomunikāciju tehnoloģijām nesaistītu uzņēmumu produkcija, piemēram, Fitbit vienlīdz labi sadarbojas ar abām populārākajām operētājsistēmām.
 
Displejs
   Visi viedtālruņi ir aprīkoti ar krāsainiem LCD vai AMOLED ekrāniem, kas ļauj skatīt fotoattēlus, aplikācijas un citu saturu lieliskā gaismā un kvalitātē. Tiesa, tas, protams, nozīmē, ka baterijas darbības laiks būs īsāks. 
   Lielākajai daļai viedtālruņu dīkstāves režīmā displejs izslēdzas pilnībā un bez tā ieslēgšanas nav iespējams pat apskatīt pulksteņa laiku, kas patiesībā ir pulksteņa primārā funkcija. Tomēr labā ziņa ir tāda, ka viedpulksteņu ražotāji aktīvi strādā pie risinājuma, lai paildzinātu gan baterijas darbības laiku, gan rastu iespēju apskatīt pulskteņa laiku be nepieciešamības iedarbināt ierīci no jauna.
 
Interfeiss – skārienjūtīgs ekrāns vai pogas
    Pamatā viedpulksteņi, protams, ir aprīkoti ar skārienjūtīgu ekrānu, tomēr tā izmantošana, piemēram, modeļus ar mazāku ekrānu var būt diezgan sarežģīti izmantot, jo aplikāciju ikonas ir ārkārtīgi mazas un tuvu kopā, tādēļ ir pieejami viedpulksteņi arī ar pogām, kas ļaus šīs ierīces izmantot gan tiem, kam gluži vienkārši nepatīk skārienjūtīgo displeju funkcionalitāte, gan tiem, kas vēlas izbaudīt sava veida “old-school” tehnoloģijas.
 
Dizains
    Patiesībā ierīces izskats ir gandrīz vai tik pat ja ne pat vēl svarīgāks kā ierīces funkcionalitāte. Tieši tādēļ ražotāji piedāvā izvēles iespējas jebkurai gaumei –apaļš vai kvadrātveida displejs, atsevišķiem ražotājiem at taisnstūrveida, silikona, ādas vai metāla siksniņa un plašs krāsu klāsts.
     Lielākie ražotāji ir pat ieviesuši tādu dizaina funkcionalitāti kā maināmas siksniņas. Turklāt iespējams izmantot ne vien paša viedpulksteņa ražotāja siksniņas, bet arī jebkura cita uzņēmuma ražojumu, kas ļauj izvēlēties visdažādākos dizaina elementus.
   Steidzīgākajiem pircējiem, kam nav laika iedziļināties garu padomu lasīšanā, izveidots īpašs ātrais apkopojums:
  • Nepērc viedpulksteni, pirms neesi pārliecināts par tā saderību ar savu viedtālruni. Kā jau iepriekš minēts, Apple Watch darbojas tikai ar iOS, savukārt Samsung ražotie strādā ar visām operētājsistēmām.
  • Izvēlies pulksteni ar sirdsdarbības monitorēšnas funkciju un GPS izsekošanas fukciju, ja aizraujies ar fitnesu.
  • Pievērs uzmanību baterijas darbības laikam. Hibrīdie viedpulksteņi, kas pēc izskata vairāk atgādina klasiskos pulksteņus, ir aprīkoti ar baterijām, kas darbojas ilgāk, taču tiem nav skārienjūtīga ekrāna.
  • Pārliecinies, ka pulksteņa aizdari ir gan ērti ikdienā lietot (atvērt/aizvērt), gan nepieciešamības gadījumā arī nomainīt. Tāpat noskaidro, vai pulkstenim ir maināmas siksniņas un vai tieši Tevis izvēlētajam modelim tās ir pieejamas tirdzniecības vietās un nav jāpasūta mēnesi iepriekš.
  • Aplikāciju pieejamība viedpulkstenī ir svarīgs, tomēr tas nav tik būtisks nosacījums kā savietojamība ar viedtālruni, dizains un citas īpašības.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru