Divi lieliski robotizētie zāles pļāvēji
Apmaksāts raksts

Robotizētie zāles pļāvēji kļūst arvien populārāki, jo tā ir brīnišķīga alternatīva tradicionālajiem benzīna un elektriskajiem zāles pļāvējiem. Tā kā robotizēts zāles pļāvējs ir pilnībā automātisks, tas var būt lielisks agregāts tiem, kuriem vienmēr nav laika, atrodas kustībā arī brīvdienās, kuri daudz atrodas ārpus mājām vai vienkārši nevēlas nodarboties ar zāles pļaušanu. 
Zāles pļāvēji roboti aprīkoti ar uzlādējamām litija jonu baterijām, lielākā daļa pļāvēju vadās pēc ap zāliena malu uzlikta norobežojošā kabeļa, kas palīdz robotizētajam zāliena pļāvējam noteikt, kur pļaut, kā arī ļauj izvairīties no puķu dobēm, kokiem un citiem šķēršļiem.
Lai atrastu savam dārzam piemērotu robotizētu zāles pļāvēju, vispirms jāsaprot, ka ir dažādu izmēru teritorijām paredzēti zāles pļāvēji, arī zālājiem ar nogāzēm un sarežģītu formu. Konsultējoties ar speciālistiem, izklāstot savas teritorijas īpatnības, viegli varēs nonākt līdz optimālajam risinājumam tieši konkrētai teritorijai, zālājam.
Šajā rakstā apskatīsim divus populārus robotizēto zāles pļāvēju modeļus, katram pļāvējam ir detalizēts pozitīvo un negatīvo rezultātu saraksts, un tas novērtēts pēc tādiem kritērijiem kā lietošanas ērtums, pļaušanas veiktspēja, papildu funkcijas un izdevīgums.
 
Husqvarna Automower 405X
 
Cena: 2199 eiro
Plusi:
Neuzkrītoša krāsa
Vienkārša savienojamība
Gudri pļaušanas uzstādījumi
GPS izsekošana pret zādzību
 
Mīnusi:
Augsta cena
Īsa garantija
 
Automower 405X robotizēto zāles pļāvēju vidū izceļas ar milzīgu funkciju klāstu, kas palīdz pļāvējam kvalitatīvi pļaut un atvieglo pieredzi tā lietotājam. To vidū ir trīs dažādi starta punkti, pļaušanas shēmas pārslēgšana atkarībā no pļaušanas vietas, piemēram, caur šauru koridoru, dažādos laika apstākļos, kas automātiski pielāgo pļaušanas augstumu atbilstoši zāles augšana.
Piemērots mazākiem dārziem ap 600m2, pļāvējs darbojas gan ar norobežojošo vadu, gan vadstīgu un atšķirībā no dažiem citiem pļāvējiem tam ir elastīgāka bāzes stacija, kurai apkārt nav nepieciešama plaša vieta. To ir viegli iestatīt arī, izmantojot intuitīvo tastatūru vai iespaidīgo Automower Connect aplikāciju, kas ļauj mainīt grafiku, regulēt griezuma augstumu, pārbaudīt pļāvēja gaitu un saņemt paziņojumus, vienkārši un ātri neatkarīgi no atrašanās vietas. Pļāvējam ir iebūvēts arī SIM, lai jums būtu gan tālvadības, gan ar balsi vadāma vadība.
Pļāvējs spēj tikt galā ar 40% nogāzēm, kam vajadzētu derēt lielākajai daļai zālāju. Ja nogāzei ir tendence kļūt dubļainai un slidenai, tad var uzstādīt speciālus apvidus riteņus, kas novērš riteņu slīdēšanu. Pļāvējs darbojas konsekventi labi un ir ļoti kluss, vienīgā uztveramā skaņa ir asmeņu griešanās.
Automower 405 X ir tikai viens no lielā Husqvarna pļaujmašīnu klāsta, kas piemērots dažāda izmēra zālieniem. Pieejams arī plašs aksesuāru klāsts, tostarp pārsegs bāzes stacijai, kā arī rezerves daļas, sākot ar baterijām un asmeņiem un beidzot ar riteņiem. Gan pļāvējam, gan akumulatoram ir 2 gadu garantija.
 
Stihl RMI 422P
 
Cena: 1439 eiro
Plusi:
Viegls svars, vienkārši lietojams un regulējams
Ātrdarbīgs griezums
Bāzes stacijas poga “Park”
“Intelligent” veiktspēja un uzlāde
Gara garantija
 
Mīnusi:
Nav viedās savienojamības
Nelielas problēmas ar slapju zāli
 
Šim lieliskajam robotizētājam zāles pļāvējam Stihl RMI 422P ir iespaidīga apdare. Aprīkots ar vienu, tērauda rotējošo asmeni, tas ir kluss, lieliski piemērots mulčēšanai, zāli griež efektīvi, lai gan šad tad iestrēgst uz mitra zālāja. Pļāvējs pats regulē savu ātrumu atbilstoši apstākļiem, zāles garumam un reljefam un var strādāt uz nogāzēm līdz pat 40 procentiem.
 
Rrc.lv ir vieni no lielākajiem robotizēto zāles pļāvēju pārdevējiem, uzstādītājiem un apkalpotājiem Baltijas valstīs. Robotizētie zāles pļāvēji ir mūsu svarīgākais produkts kopš 2005. gada. Šo gadu laikā esam pārdevuši un uzstādījuši vairāk kā 1300 pļaušanas robotu visā Latvijā un ārpus tās.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru